Dentysta Kamienna Góra – implantologia

Chcesz zadbać o swoje zęby? Miałeś problem z nimi problem i musiałeś wyrwać jakieś zęby? Jeżeli tak to na pewno potrzebne będą Ci implanty stomatologiczne. Na rynku implantów zębowych istnieją produkty w kilku różnych rodzajach i warto wiedzieć jakie są dostępne i czym się charakteryzują.

Rodzaje implantów – co poleca dentysta Kamienna Góra

Implanty zębowe można podzielić ze względu na materiał z jakiego są wykonane. Najpopularniejsze są implanty wykonane z tytanu, który jest obojętny dla organizmu człowieka. Tytan to materiał, który jest bardzo wytrzymały i może stanowić doskonałą bazę dla protezy stałej jak i i wyjmowalnej. Wszczepiony implant tytanowy staje się sztucznym korzeniem, który wrasta w tkankę kostną.

Najważniejszą wadą konstrukcji tytanowych jest ich kolor, dość mocno rzucają się w oczy. Innym rozwiązaniem mogą być implanty cyrkonowe, które nazywane są także implantami ceramicznymi. Korzeń i korona wykonywane są z tlenku cyrkonu. Wyglądem przypominają ludzkie kości. Charakteryzują się duża odpornością na ścieranie oraz na zmiany temperatury.

Podział ze względu na fazowość

Istnieją implanty, które są jednofazowe i ich wykonanie zajmuje zwykle około 1 godziny i są najlepszym wyjściem w przypadku ubytków zębów przednich. Wykonanie zęba robione jest za 1 podejściem. Następuje wszczepienie implantu w tkankę i jednoczesna budowa korony. Jeśli chodzi o zabieg, który ma być dwufazowy wymaga dużo więcej czasu. Na pierwszym etapie wszczepia się tylko implant, który staje się korzeniem. Następnie jak rana się zagoi (co zwykle zajmuje kilka miesięcy) można przystąpić do przymocowania protezy bądź też założenia korony. W przypadku pacjentów ze sporym brakiem uzębienia najczęściej wybierane są protezy zębowe oparte na implantach. Protezy tego rodzaju są protezami stałymi.

Sprawdź co oferuje dentysta Kamienna Góra (https://orthoteam.pl/)