Co daje ceramiczna ochrona lakieru?

Jeżdżąc samochodem narażamy go na powstawanie rozmaitych odprysków na lakierze, czy rozwój korozji po kontakcie z solą drogową sypaną na ulice zimą. To wszystko stanowi naturalny skutek prawidłowej eksploatacji pojazdu, jednak sprawia, że z czasem wygląda on znacznie gorzej niż po wyjeździe z salonu. Rozwiązaniem tego problemu może być ceramiczna ochrona lakieru.

Czym jest ceramiczna ochrona lakieru?

Powłoka ceramiczna (dowiedz się więcej) jest opartą o nanotechnologię ultracienką warstwą o właściwościach hydrofobowych nakładaną na lakier i stanowiącą dla niego ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Powłoka ta, w przeciwieństwie do wosku, wyróżnia się ogromną trwałością i po nałożeniu warstwa silnie wiąże się z lakierem, dla oka będąc widoczna w postaci szklanego połysku, nadającego lakierowi dodatkowej głębi.

Powłokę ceramiczną warto nałożyć już w przypadku auta nowego, tuż po jego odbiorze, zanim jeszcze powstaną na nim jakiekolwiek ślady eksploatacji, gdyż zapewni to autu kilkuletnią ochronę nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również mikrorysami mogącymi powstawać na przykład po kontakcie z gałęzią czy drobnymi kamyczkami wylatującymi spod kół poprzedzającego pojazdu.

Powłoka ceramiczna na lakier – jakie daje korzyści?

Nałożenie powłoki ceramicznej na lakier samochodu niesie za sobą szereg zalet. Do najbardziej odczuwalnych już w pierwszych dniach użytkowania auta należą wzmocniona głębia lakieru wydobywająca lepiej jego odcień, oraz znacznie zredukowane osadzanie się brudu na powłoce, co pozwala na znacznie rzadsze wizyty na myjni. Wszystko to zawdzięczane jest hydrofobowym właściwościom powłoki ceramicznej. Cząsteczki brudu oraz woda nie przyczepiają się do auta, tylko momentalnie po nim spływają.

Gdy wizyta na myjni stanie się już konieczna, pielęgnacja samochodu również będzie znacznie prostsza. Usuwanie zabrudzeń przy zastosowaniu ceramicznej ochrony lakieru jest znacznie szybsze. Nie trzeba też martwić się owadami czy ptasimi odchodami, które w normalnych warunkach niszczą lakier, powodując jego przebarwienia. Lakier staje się też odporny na wahania pH, a nałożona warstwa skutecznie chroni go przed drobnymi rysami, dzięki czemu po kilku latach stan lakieru samochodu wciąż może przypominać ten z momentu jego odbioru.Widać więc, że ceramiczna ochrona lakieru to jedna z lepszych metod na zabezpieczenie naszego samochodu przed warunkami atmosferycznymi.