Urządzenia plasma – czym są?

Z upływem czasu skóra dookoła oczu traci swoje własności. Staje się mniej elastyczna i mniej sprężysta. Jest to skutek nie tylko upływu czasu, ale również szybkim tempem współczesnego życia czy nie przespanymi nocami. Rozwiązaniem tego problemu może być urządzenie plasma ARC. Dzięki niemu możliwa jest niechirurgiczna redukcja zmarszczek, lifting powiek oraz korekcja zmian skórnych.

Na czym polega zabieg plasma ARC?

Plasma ARC wykorzystuje wytworzoną na skutek jonizacji gazów wiązkę plazmy. W wyniku tego procesu powstaje łuk elektryczny, który obkurcza skórę oraz prowadzi do sublimacji naskórka.

Urządzenia plasma (tutaj) stymulują również włókna elastynowe oraz kolagenowe do odnowy. Działanie urządzenia obejmuje tylko warstwę podstawną skóry właściwej, dzięki czemu zabieg nie powoduje nekrozy ani krwawienia w jego obszarze.

Jak przebiega zabieg za pomocą urządzenia plasma ARC?

Zabieg polega na tworzeniu na skórze niewielkich punktów sublimacji naskórka, które utrzymują się na niej od 4 do 7 dni. Punkty mają średnicę około 1 mm. Pojedynczy zabieg który wykonuje urządzenie plasma trwa około 20 minut, a efekty są widoczne już po jednym razie.

Kolejny zabieg jeśli jest to konieczne wykonuje się dopiero po trzech miesiącach. Zaleca się wykonanie maksymalnie trzech zabiegów dla jednej okolicy ciała.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Istnieje kilka wskazań aby wykorzystać urządzenie plasma ARC. Jest to nieinwazyjny lifting oka (tzw. bleferoplastyka), usuwanie zmian skórnych (w tym brodawek oraz znamion) oraz leczenie głębokich zmarszczek okolicy ust oraz oka.

Nie każdy jednak może wykonać zabieg. Istniejące przeciwwskazania obejmują: choroby zapalne skóry (np. opryszczkę), choroby immunologiczne, ciążę, choroby które utrudniają proces gojenia oraz choroby nowotworowe skóry.

Ze względu na niską inwazyjność i duże bezpieczeństwo warto rozważyć zabieg. Jego efekty są spektakularne i zadowolą każdą, nawet najbardziej wymagającą klientkę. Każdy właściciel salonu kosmetycznego powinien zaopatrzyć się w takie urządzenie, może ono znakomicie uzupełnić ofertę.