Sprzęt oświetleniowy do domu i firmy

W okresie jesiennym dzień staje się coraz krótszy. Cywilizacja wymusiła na ludziach wydłużoną aktywność przez większość czasu.  Aby zapewnić sobie dostęp do światła, warto zaopatrzyć się w akcesoria oświetleniowe, służące do różnych celów. Dobrej jakości iluminacja nie tylko zapewni odpowiedni poziom jasności, ale może też pełnić funkcję dekoracyjną. Urządzenia emitujące promienie świetlne mają różne zastosowanie i dzieli się je według kilku kategorii.

Latarki

Są to najczęściej małe urządzenia przenośne zasilane na baterię lub ładowany akumulator. Współczesne modele wykonuje się w technologii LED. Mają kilka możliwości poboru energii, mogą być ładowane poprzez gniazda USB. Ich dodatkową funkcją jest przechowywanie energii – służą jako powerbanki.

Świece

Imitują tradycyjne woskowe świece, emitują ciepłym i migotliwym światłem. Bardzo dobrze służą jako wkłady do zniczy cmentarnych. Ich zaletą jest to, że nie kopcą i pokrywają się sadzą. Są  zasilane na niewielkie baterie litowe, wytrzymują długi okres czasu.

Lampki biurkowe

Powinny być lekkie, łatwe do przeniesienia. Długie ramię pozwala manipulować kątem padania światła. Podstawa lampki stabilizuje urządzenie, nie pozwala na przewrócenie się sprzętu. Dzięki abażurowi strumień promieni świetlnych pada na ograniczony obszar. Dodatkowo jest to osłona dla żarówki lub diod, które są źródłem świecenia. Niektóre modele mogą podwieszane. Obudowa urządzenia umożliwia składanie na różnych płaszczyznach i zwiększa poręczność sprzętu.

Latarki czołowe

Są noszone na głowie, umożliwiają oświetlenie drogi. Dobrze sprawdzają się w ciemnych pomieszczeniach, garażach lub pod ziemią. Są przytwierdzane do głowy za pomocą opaski. Mogą być zasilane poprzez ładowarki USB. Posiadają dodatkową ochronę przed kurzem i brudem, mogą być używane do kilku metrów pod ziemią. Wytrzymują bardzo długo, pracując na jednej baterii.

Lampki warsztatowe

Przenośne latarki z dużymi możliwościami umieszczenia w różnych miejscach otoczenia. Są odporne na prąd udarowy oraz odchylenia napięcia. Nie są wymagające pod względem pobieranej mocy. Są to najmniej awaryjne akcesoria oświetleniowe, bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach produkcji, warsztatach czy w domu.

Akcesoria i artykuły oświetleniowe zobaczysz w sklepie: https://abc-agd.pl/158-lampki