Przydatne narzędzia samochodowe

Wielu ludzi zapewne powie, że tymi najbardziej przydatnymi narzędziami do samochodu są lewarek i klucz, dzięki któremu zmienia się koła w danym aucie. W czasach obecnych ten pogląd się zmienia, bo z myślą o osobach prowadzących pojazdy powstały też zestawy naprawcze. Mowa tu dokładnie o tym, że wiele na przykład kobiet nie ma dość siły, by zmienić koło poza miastem, czyli gdzieś na poboczu.

Zestawy naprawcze do kół

Natomiast użycie zestawu naprawczego składającego się z elastycznej rurki i sprayu jest o wiele łatwiejsze. Kluczowe znaczenie ma też monitorowanie ciśnienia w kołach, czyli jego sprawdzanie za pomocą dedykowanego zegary, który jest też częścią nożnej pompki, czyli to nie wybitnie ciekawy gadżet motoryzacyjna, ale się sprawdza i zdaniem wielu kierowców zawodowych te mechaniczne narzędzia są o wiele lepszymi od tych elektronicznych czujników, bo elektronika zawodzi gdy jest zbyt zimno lub zbyt wilgotno.

Ważny element zestawu narzędzi

Bardzo ważnym elementem zestawu narzędzi jest też miernik elektryczny wkładany do gniazda zapalniczki w danym samochodzie. Jednym słowem to narzędzie samochodowe jest malutkie, czyli zmieści się nawet w kobiecej torebce, a po włożeniu do gniazda zapalniczki ujawni nam niepokojącą prawdę, czyli powie nam, że trzeba wyjąć akumulator z auta, po to by przez noc podładować go na prostowniku. Czynność tego typu jest istotną w sezonie zimowym, bo wtedy akumulatory pracują w znacznie cięższych warunkach i gdy zaatakuje taka wybitnie mocna zima to wielu właścicieli aut zabiera akumulator do domu, po to by się nie rozładował do rana. Ta czynność wydaje się być dziwną, ale w przypadku pewnych regionów świata trzeba tak postępować.

Czy klucz do filtra oleju się przydaje?

Wielu mechaników opowiadających o użytecznych narzędziach do samochodu mówi o tym, że filtr oleju należy dokręcać ręcznie, a odkręcać za pomocą specjalnego dedykowanego klucza. Mowa tu dokładnie o tym, że silnik rozgrzewa się podczas pracy i dlatego gwinty mogą się nieco zapiec lub może pojawić się na nich nagar. Z tej przyczyny dokręcenie filtra za pomocą klucza nie ma sensu, bo nagar i tak utrudni jego odkręcenie i właśnie dlatego wielu specjalistów dokręca go ręcznie, a odkręca za pomocą trwałego klucza.

Narzędzia samochodowe oraz gadżety auta znajdziesz w sklepie motoryzacyjnym: https://topgadget.pl/sklep/motoryzacja/