Gogle ochronne nie tylko w pracy

Tam,  gdzie się strzela, ochraniać należy nie tylko samo ciało, ale i oczy. A być może przede wszystkim oczy, które są niezwykle wrażliwe.

Nie zawsze chodzi o samo trafienie kulką, lecz gdy przydarzyłoby się jakiekolwiek zderzenie czy upadek w zwykłych okularach, oczom zagrażałoby dostanie się do nich szkła ze stłuczonych, zwyczajnych okularów. Podobne znaczenie ma zastosowanie tej kategorii produktów w warunkach przemysłowych. Pozornie nie ma tam  bezpośredniego zagrożenia, jednak w gruncie rzeczy oczy nie mają tam łatwego zadania. Narażone są na długotrwałe oddziaływanie pyłów produkcyjnych oraz opiłków rozmaitych tworzyw pochodzących z różnych urządzeń.

Dostając się do gałki ocznej, mogą uszkodzić ją, a przynajmniej spowodować tymczasowy ból i podrażnienia. Takie przenikanie w warunkach ciągłych będzie jednak powodowało wciąż nowe podrażnienia, z braku czasu na dojście oka do siebie. Należy je więc chronić przed tym, stosując odpowiednie gogle i okulary ochronne. Te przeznaczone do takich zastosowań wykonane są z odpowiedniego tworzywa, nieulegającego uszkodzeniom w wyniku działania wcześniej wspomnianych substancji, i niepozwalającego im na przywieranie do swojej powierzchni. Ważny jest także kształt oprawek, musi on być taki, aby nie mogło wpaść nic pod samymi goglami lub z boku. Dzięki temu oczy będą we właściwy sposób zabezpieczone.

Gogle taktyczne natomiast idealnie sprawdzą się podczas wszelkiego typu gier i zabaw wojskowych. Warto pamiętać, iż zawsze kiedy jest tylko możliwość należy chronić oczy. Nie tylko podczas pracy, ale także w czasie wolnym.

Gogle i okulary taktyczne znajdziesz tu: www.zbrojownia.pl/gogle-i-okulary-233