Brama ze słupkami. Jak zamontować? – Bramy Legnica

Montaż bramy ze słupkami to pozornie bardzo łatwe zadanie. Nic bardziej błędnego. Prawidłowy montaż bramy jest trudniejszy niż może się wydawać. Jak zamontować bramę ze słupkami? Bez względu na to czy chodzi o bramy Legnica czy o inne bramy, zasady są zawsze takie same.

Przygotowanie bramy i potrzebnych materiałów

Na początku należy przygotować bramę i niezbędne materiały i narzędzia. Niezbędna będzie poziomica, miara, łopata do wykopania miejsca na słupki, cement. Przyda się także gruz. Pamiętać należy także o czymś jeszcze.

Zamontowana brama przez kilka dni będzie nie do użytku – cement, którym zalane będą słupki, będzie musiał zastygnąć. Z tego powodu, warto zaplanować jak będziemy wchodzić na teren nieruchomości i gdzie będziemy parkować samochód.

Montaż bramy

Sam montaż bramy warto przeprowadzić w całości. Słupki wstawiamy w przygotowane wcześniej otwory, zakładamy bramę i zamykamy. Całość  blokujemy, podkładając pod bramę cegły lub inne twarde przedmioty. Oczywiście nie możemy zapominać o tym, by słupki ustawić idealnie pionowo.

W innym przypadku cała brama, będzie pochylona dokładnie tak samo jak słupki. Idealnie pionowo ustawione słupki to pewność, że brama będzie wyglądać dobrze i bez problemu otwierać i zamykać.

Zalewanie otworów ze słupkami

Otwory, w których zamontowaliśmy słupki, należy zalać betonem. Dobrze dodatkowo wzmocnić wszystko gruzem. Całość należy pozostawić do wyschnięcia, od czasu do czasu zwilżając beton wodą, by nie popękał w trakcie wysychania. Co bardzo istotne, wszystko musi wyschnąć do końca. Wcześniej nie należy próbować otwierać bramy.

Jeśli zaczniemy użytkowanie bramy zbyt wcześnie, słupki mogą zacząć się ruszać. W takiej sytuacji konieczne będzie wykonanie pracy od początku, warto więc unikać takich sytuacji. Prawidłowo zamontowana brama będzie służyć nam przez wiele lat.

Więcej tutaj: http://mstal24.pl/bramy-legnica/