Proste łowienie – Kulki zanętowe

Łowienie ryb na wędkę nie jest proste jak się wydaje. Można je porównać do podchodów na zwierzynę, jednak myśliwy musi działać w innym środowisku niż żyje jego zwierzyna. Podchody są trudne, wymagają wiele cierpliwości i pomysłowości. Szczególnie, jeśli celem są ryby z rodziny karpiowatych i im podobnych. Tu nie ma mowy o łowieniu na błysk, czy na muchę. Ryby takie łowi się na spławik lub z gruntu. Każdy jednak wędkarz wie, że nie da się nic zrobić, jeśli się ryby nie będzie nęcić. Zanęta oczywiście powinna być rzucana do wody o wiele wcześniej niż wędkowanie zasadnicze.

Jest wiele rodzajów zanęty, w zależności od rodzaju ryb, na którą będzie się polować. Jednym z hitów ostatnich lat są kulki zanętowe. Kulki zanętowe służą do przywabienia ryby w określone miejsce, przyzwyczajenia tej ryby to faktu, ze w tym miejscu jest jedzenie, dzięki czemu będzie skłonna do jedzenia również przynęty.

Kulki takie można kupić w sklepach, jednak spora grupa zapalonych wędkarzy woli sama wykonać takie kulki we własnym zakresie uważając, że domowej roboty zanęta będzie lepsza niż ta kupowana w sklepie z niewiadomego pochodzenia.

W połowach bardzo pomagają sygnalizatory wędkarskie takie jak te: www.vimarco.pl/pl/sygnalizatory-bran-1/